سپتامبر 20

ارتباط سوزاندن کالری با دیدن فیلم های ترسناک | چاقی

به گزارش تکناز به نقل از گاردین، آدمایی که یه فیلم ترسناک نود دقیقه ای رو دیده بودن تا ۱۱۳ کالری هم سوزونده بودن و توجه کنین که واسه سوزوندن همین مقدار کالری نیاز به حدود نیم ساعت پیاده روی دارین. تاثیر بعضی از فیلما بیشتر از بقیه بود و از ۱۰ فیلمی که مورد مطالعه قرار گرفتن، کالری سوزترین اونا «تلالو»، ترسناک سنتی استنلی کوبریک، با ۱۸۴ کالری، «آروارها» با ۱۶۱ کالری و «جن گیر» با ۱۵۸ کالری بودن.

تحقیقات نشون داد فیلمهایی که به تناوب شامل لحظات « از جا پریدنِ به وجود اومده به وسیله ترس» بودن، با افزایش شدید ضربان قلب کمک بیشتری به سوزوندن کالری می کردن. دکتر ریچارد مکنزی، سخنگوی ارشد و متخصص در متابولیسم و فیزیولوژی سلولی، در همین رابطه گفت: «اندازه افزایش ضربان قلب به وجود اومده به وسیله هیجان در هر کدوم از افراد هنگام تماشای این ده فیلم بررسی شد.

 

وقتی که ضربان سریع تر می شه و خون در سرتاسر بدن سریع تر جریان می یابد، بدن آدم افزایش خیلی از آدرنالین رو تجربه می کنه. استرس شدید در فاصله وقتی کوتاه (اینجا استرس به وجود اومده به وسیله ترس در تماشای فیلم) با آزاد شدن هورمون آدرنالین همراه س. هورمونی با عملکردی سریع که از اثرات شناخته شده اون کم کردن اشتها و افزایش اندازه متابولیک بنیادینه که در آخر منتهی به سوزوندن مقدار بیشتری از کالری می شه.»

این مطاله به درخواست Lovefilm، یه شرکت اجاره دهنده فیلم، انجام شد و محققان در طول اون ضربان قلب، مصرف اکسیژن و خروجی دی اکسید کربن رو اندازه گیری کردن. اونا کشف کردن که تعداد کالریای مصرف شده در بین تماشای فیلم به صورت میانگین یه سوم افزایش پیدا کردن.

هلن کاولی، ویرایشگر Lovefilm، گفت: «ما همه با احساس نیاز به مخفی شدن زیر کاناپه یا بغل کردن بالش موقع تماشای صحنه های ترسناک یا صحنه هایی که مو بر تن سیخ می کنن آشنا هستیم. اما این تحقیق نشون میده که شاید واسه مشتاقان به سوزوندن مقداری کالری بهتر باشه تا چشماشون رو در طول تماشای فیلم باز نگاه دارن.»

فهرست ده فیلم ترسناک مورد مطالعه، و اندازه کالری که با تماشای هر کدوم از این فیلما می سوزونین. فهرست از این قراره…

۱.«تلالو» ۱۸۴ کالری

۲.«آروارها» ۱۶۱ کالری

۳.«جن گیر» ۱۵۸ کالری

۴.«بیگانه» ۱۵۲ کالری

۵.«اره» ۱۳۳ کالری

۶.«کابوس در خیابون الم استریت» ۱۱۸ کالری

۷.«Paranomal Activity» ۱۱۱ کالری

۸.«پروژه جادوگر بلر» ۱۰۵ کالری

۹.«کشتار با اره برقی در تگزاس» ۱۰۷ کالری

۱۰.«[Rec]» ۱۰۱ کالری

کوتاه شده از گاردین ۲۹ اکتبر

.

منبع :Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی