سپتامبر 20

ارتباط شیردهی و خطر ابتلا به فشارخون در یائسگی | بیماری

: شیردهی خطر دچار شدن به فشارخون در یائسگی کم می کنه

شیردهی مادر به نوزاد علاوه بر امتیازات زیادی که واسه نوزاد داره واسه مادر هم دارای مزیتای فراوانیه که یکی از این مزیتا کاهش خطر دچار شدن به فشارخون در یائسگی هستش . در این مطلب درباره این موضوع صحبتهای تخصصی تری انجام می دیم پس با ما همراه شید.

اهمیت شیر دهی و کاهش خطر دچار شدن به فشارخون در یائسگی

کارشناسان آمریکایی و کره جنوبی به بررسی اطلاعات ۳۱۱۹ زن غیرسیگاری ۵۰ سال به بالا پرداخته و به این نتیجه رسیدن مدت زمان شیردهی به نوزاد و هم اینکه  بیشتر بودن تعداد دفعات شیردهی با کم شدن خطر احتمالی دچار شدن به فشار خون بالا در زنان یائسه ربط داره.
هر چند در این بررسی اومده:یافته های بدست اومده ممکنه در مورد زنان گرفتار به چاقی خیلی صدق نکنه.
کارشناسان فکر می کنن رابطه بین فشار خون بالا در مادران و تغذیه کودک با شیرمادر از این موضوع ناشی می شه که پس از دوران بارداری و در صورت شیردهی متابولیسم مادر دوباره تنظیم می شه و در نتیجه خطر بروز مشکلات مربوط به چاقی کم میشه.هم اینکه ساختار دیگه اینه که ترشح اکسی توسین که از راه شیر دادن تحریک می شه ممکنه با کم شدن خطر دچار شدن به این مریضی در رابطه باشه.

پیشگیری از فشارخون در یائسگی با شیردهی به نوزاد

امتیازات شیردهی واسه مادر

بدونین که تحقیقات امتیازات سلامتی کلی واسه مادر رو هم نشون میده

از نظر پزشکی اثبات شده که زنائی که شیر میدن خطر دچار شدن به سرطان سینه ، سرطان تخمدان،افسردگی پس از زایمون و دیابت نوع ۲ در اونا پایینه.

از امتیازات هورمونی که شیردهی به بدن شما ارائه میده بدونین

این کار کمک می کنه تا با قرار گرفتن مواد شیمیایی مثبت در مغز شما اندازه استرس کم بشه، که می تونه واسه مقابله با سازگاری و تغییرات زیادی که در اول تولد نوزاد انجام می شه، کمک کننده باشه.

شیردهی هم اینکه خونریزی پس از بارداری رو کم می کنه. این به این دلیله که باعث آزاد شدن یه هورمون خاصی می شه که اکسی توسین نامیده می شه، که به رحم کمک می کنه تا سریعتر جمع شه و خونریزی پس از تولد رو کم کنه. اکسی توسین (که به عنوان “هورمون عشق” شناخته می شه) هم اینکه باعث تقویت پیوندتان با کودک شما می شه و به تقویت روابطی که به اشتراک می ذارین کمک می کنه.

رابطه شیردهی و خطر دچار شدن به فشارخون در یائسگی

برگرفته از ایسنا _مجله سلامت / ف

.

منبع : namnak.comCopyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی