سپتامبر 20

ارتباط شیرین کننده های مصنوعی با چاقی | دیابت نوع ۲….. | تغذیه سالم

رابطه شیرین کننده های مصنوعی با چاقی ،دیابت نوع ۲…..

رابطه شیرین کننده های مصنوعی با چاقی ،دیابت نوع ۲…..

تغذیه

بازبینی دلایل نشون میده که شیرین کننده های مصنوعی کمتر از چیزی که مردم فکر می کنن باعث کاهش وزن و جلوگیری از مشکلات سلامت به وجود اومده به وسیله چاقی می شه.

به گفته محقق راهبر مطالعه، مگان آزاد، به کار گیری آسپارتام، ساخارین، سوکرالوز و دیگه شیرین کننده های مصنوعی به هیچ کاهش وزن معنی داری در هزار مریض مورد مطالعه در هفت کارآزمایی بالینی منجر نشدن. آزاد که دانشیار بیماریای کودکان دانشگاه مانیتوبای کانادا هستش، اضافه کرد که کارآزماییای بالینی «استاندارد طلایی» تحقیقات پزشکی به حساب میان.

در عین حال، داده های ترکیبی ۳۰ مطالعه مشاهده ای شامل بیشتر از ۴۰۰ هزار شرکت کننده نشون داد که شیرین کننده های مصنوعی با چاقی، فشار خون، دیابت نوع ۲ و مشکلات قلبی در رابطه هستن. با این حال، تحقیقات مشاهده ای نمی تونن یه رابطه دلیل و معلولی رو اثبات کنن.

آزاد گفت: «این یافته ها انگار خلاف هدف تولید این اجناس هستن و باید افراد رو به این فکر بی اندازد که احتیاجی به مصرف شیرین کننده مصنوعی ندارن.»

با این حال شورای کنترل کالری در جواب اعلام کرد که شاید این بازبینیِ دلایل، داره تقصیر مشکلات سلامت مربوط به رژیم غذایی و سبک زندگی ناسالم رو به گردن شیرین کننده های مصنوعی میندازه

.

منبع :Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی