سپتامبر 20

ارتباط عجیب بین “کیف دستی زنانه” با “سردرد”! | بیماری

: بروز سردرد فقط به دلیل مریضی یا خستگی نیس بلکه بعضی عادتای اشتباه روزانه هم می تونه باعث بروز سردرد از ناچیز تا شدید در افراد شه.

کارشناسان در جدیدترین پژوهشای خود بعضی کارای عادی و روزانه که باعث بروز سردرد در افراد می شه رو شناسایی کردن و پیشنهاد می کنن آدما مخصوصا خانوما که سردرد در اونا شایع تره توجه خاصی واسه جلوگیری از بروز سردرد به این دلایل داشته باشن.

از جمله مواردی که باعث بروز سردرد می شه حمل کیف سنگین دستی به وسیله خانوما هستش، معمولا خانوما وسایل مختلفی رو با خود حمل می کنن و دانشجویان این روزا شکلای جور واجور کتاب، تبلت و لپ تاپای سنگین رو با خود حمل می کنن که فشاری دوبرابر به کمر و گردن اونا می آورد و می تونه باعث بروز سر درد به دلیل فشار به اعصاب ستون فقرات و گردن شه.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

کارشناسان پیشنهاد می کنن خانوما از حمل وسایل غیر نیاز به وسیله کیف دوری کنن و اگه مجبور به حمل وسایل سنگین هستن در فواصل کوتاه کیف خود رو زمین بذارن تا کمر اونا استراحت کنه.

هم اینکه کیف دستی رو به تناوب روی هر دو شونِه خود بندازن و بهتره واسه حمل وسایل از کوله پشتی استفاده کنن تا فشار کمتری به کمر اونا وارد بیاد.

از جمله دیگه مواردی که باعث سردرد در خانوما می شه استفاده زیادتر از اندازه از شکلای جور واجور داروهای مسکن واسه رفع سردرد و دردهای عضلانیه که باعث می شه بدن اونا نسبت به داروها مقاوم شه و هم سردرد به دلیل التهاب عروق مغزی اتفاق بیفته.

یکی دیگه از مواردی که باعث سردرد در خانوما می شه نشستن زیادتر از اندازه پشت میز و کار با دستگاه های گوشی موبایل، کامپیوتر و لپ تاپه که به دلیل نیاز به تمرکز بالای چشم و بی تحرکی سر و عضلات گردن می تونه باعث فشار به اعصاب بینایی و عصبای مغزی و بروز سردرد در اونا شه. بهترین راه واسه جلوگیری از بروز سردرد در این مواقع داشتن جنب و جوش و دوری از نشستن به مدت زمان طولانیه.

بعضی ورزشا از جمله ورزش با دمبل حتی دمبلای سبک هم می تونن باعث فشار به اعصاب ماهیچه ای و بروز سردرد شن. اگه هنگام دمبل زدن یا کمی پس از اون دچار سردرد میشین از انجام این ورزش دوری کنین.

با رعایت این موارد ساده می تونین بدون احساس سردرد به فعالیتای روزانه خود برسین و جسمی سالم داشته باشین.

منبع :Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی