سپتامبر 20

ارتباط عجیب «رانندگی» با «سرطان» در تابستان | بیماری

:
رابطه عجیب «رانندگی» با «سرطان» در تابستون

: رابطه عجیب «رانندگی» با «سرطان» در تابستون

خیلی از شرکتای سازنده خودرو در شیشه های جانبی محصول خود حفاظ مراقبتی از اشعه UVخورشید رو قرار نمی دن و این مسئله شانس دچار شدن به سرطان رو زیاد می کنه.

کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود به این نتیجه رسیدن رانندگی در وقتی که اشعه خورشید بسیار شدیده از جمله زمان ظهر می تونه دلیل افزایش خطر دچار شدن به بیماریا و آسیبای پوستی از جمله سرطان در فرد راننده و سرنشینان حتی با وجود بسته بودن پنجره ها شه.

در این تحقیق محققان به این نتیجه رسیدن سمت چپ بدن راننده که در کنار پنجره خودرو قرار میگیره ۶ برابر بیشتر از سمت راست که از پنجره فاصله داره اشعه ماورای بنفش و مضر خورشید رو جذب می کنه، خیلی از رانندگان در بین رانندگی طی روزای گرم و آفتابی سال از مشکل آفتاب سوختگی به دلیل تابش نور از اون طرف پنجره های ماشین خود شاکی هستن.

از جمله مشکلاتی که تابش شدید اشعه خورشید به مدت زیاد بر بدن رانندگان میذاره میشه از ایجاد چین و چروک پوستی، خشکی و قرمزی سطح پوست و حتی دچار شدن به سرطان نام برد.

در عین حال خیلی از شرکتای سازنده خودرو در شیشه های جانبی محصول خود حفاظ مراقبتی از اشعه UVخورشید رو قرار نمی دن و این دلیل افزایش احتمال دچار شدن به سرطان در راننده و سرنشینان می شه.

کارشناسان بر این پایه به راننده ها پیشنهاد می کنن تا حتی امکان از رانندگی در ساعاتی که اشعه خورشید شدیده دوری کنن، هم اینکه به کار گیری کرم ضد آفتاب، کلاه، عینک آفتابی و لباسای پوشیده هم از جمله دیگه راهکارهای حفاظتی در برابر نور خورشیده، اخطار میدن علاوه بر راننده، سرنشینان خودرو هم در این ساعات از کرم ضد آفتاب استفاده کنن.

صندلی کودک همیشه باید در طرف سایه ماشین بین سفر قرار داشته باشه و راننده و بقیه سرنشینان از باز کردن پنجره سقفی یا خارج کردن دست از کناره پنجره در این زمان دوری کنن.

سرطان پوست مخصوصا “ملانوما” یکی از مرگبارترین شکلای جور واجور سرطان در دنیا هستش که فقط در کشور انگلستان هرساله باعث مرگ بیشتر از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر می شه، این سرطان شدیدا گسترش پذیره و دربازه وقتی کوتاهی به بقیه بخشای بدن هم حمله می کنه، درمان این سرطان در گامای اولیه موثره اما اگه شناسایی و تشخیص اون دیر انجام شه، شانس امید به زندگی در مریض کم میشه.

شیمی درمانی، پرتو درمانی و جراحی واسه نابود کردن بافت سرطانی از جمله راه های مقابله و کنترل این بیماریه.


منبع :

باشگاه خبرنگاران جوون

.

منبع : salamatdigital.com

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه


Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی