سپتامبر 20

ارتباط غذا با عمل آمیزش در طب سنتی | طب ایرانی

رابطه غذا با عمل آمیزش در طب سنتی

آمیزش باید به دنبال استراحت بدن و اتمام هضم معدی صورت بگیره و نباید با معده پر (بدون این دست اون دست کردن یا کمی پس از خوردن غذا) انجام شه.

عمل آمیزش، یکی از پروسهای طبیعی بدن سالم است و اگه به درستی و با رعایت تصمیمات مربوطه انجام شه، منتهی به موندگاری سلامت و حتی پیشگیری از پاره ای مشکلات جسمی – روانی می شه. این عمل غیر از موندگاری نسل، خود یه جور پاکسازی بدن از موادی هستش که باید دفع شن.

این عمل باید متناوباً (با فواصل وقتی مشخص) به صورت طبیعی در افراد بالغ صورت بگیره تا احتمال بروز مریضیای غدد جنسی و اعضای تناسلی و مریضیای در رابطه کم بشه و یکی از دلایل پیشنهاد دین اسلام به ازدواج به موقع پس از بلوغ هم همینه. واسه اینکه آمیزش باعث سلامتی و نه مریضی شه، فرد باید رابطه اونو با غذا خوردن بدونه.

 

رابطه غذا با عمل آمیزش

آمیزش باید در آرامش کامل بدن صورت بگیره و بدن نیاز داره قوای خود رو فقطً متمرکز بر انجام بهینه و به درد بخور این روند کنه تا مشکلی به وجود نیاد بلکه سلامتی پیشرفت یابد. نباید با شکم پر آمیزش انجام شه، بلکه باید حدود ۲ تا ۳ ساعت فاصله وقتی وجود داشته باشه تا غذا از معده رد شه. اگه این مسئله رعایت نشه، شدیدا مشکل هضم ایجاد می شه. خیلی از مشکلات آمیزش مانند زودانزالی و یا ضعیف شدن توان جنسی می تونه به خاطر همین باشه. هم اینکه آمیزش باید به دنبال استراحت بدن و اتمام هضم معدی صورت بگیره و نباید با معده پر (بدون این دست اون دست کردن یا کمی پس از خوردن غذا) انجام شه. اگه این اصول رعایت نشن، هیچ کدوم از فواید روانی-جسمی متصور واسه عمل جنسی محقق نشده و از طرف دیگه، مشکلات بسیار زیاد رخ میده که کم کم شخص رو مریض و بیمارتر کرده و ناباروری هم به وقوع خواهد ملحق شد و یا سلول تخم و نوزاد حاصل از این آمیزش در وضعیت متعادل و بهینه سلامتی نیس و ممکنه دچار درجاتی از مشکلات یا حتی ناهنجاریای بدن و کارکرد اون شه. این افراد حتی ممکنه به دلیل رعایت نکردن همین تصمیمات مشکلایی مانند درد پشت، درد سیاتیک و گرفتگیای عضلانی، برگشت کردن واریس و دردهای به وجود اومده به وسیله اونو تجربه کنن.

افراد سردمزاج باید مصرف سردی جات رو کم کنن. این افراد بیشتر دچار بی میلی جنسی یا ارضا نشدن هستن که همین امر منتهی به بروز مشکلات مختلفی گشته و حتی در مواردی به طلاق میرسه. این افراد اگه به مصرف سردی جات مانند ماست، دوغ، سالاد، سسای سرد و ماهی ادامه بدن، مشکل شون شدید شدن می شه، پس باید در مرحله اول از این موارد دوری کنن و بعد کمی گرمی جات بخورند

گرسنه نباشین

اشخاصی که باید بیشتر مراقب باشن، آدمایی هستن که غلبه خشکی در بدن دارن و لاغرند. این افراد باید کمتر عمل آمیزش رو بکنن. به کار گیری غذاهای مناسب مزاج هم همیشه پیشنهاد می شه. اگه این عمل با شکم خالی و یا زیادتر از اندازه صورت بگیره، مانند استحمام یا ورزش غیراصولی، منتهی به لاغری و خشکی شدید و مریضی می شه. پزشکان طب سنتی می گن که انجام این عمل در زمان گرسنگی می تونه آسیبای جدی رو به بدن مرد و زن وارد کنه که مهم ترین اونا کاهش قوت و توان بدنیه که به مرور می تونه خود منتهی به کاهش توان بدن و ضعف عمومی بدن، تحلیل اعضا، رنگ پریدگی، ریزش مو، دچار شدن به مریضیا و مشکلای دهن و دندون مانند تحلیل لثه می شه.

 

تغذیه و زودانزالی

آدمایی که مزاجای گرم دارن و دچار مشکلات جنسی مانند زودانزالی هستن، باید مصرف گرمی جات و مواد محرک مانند فلفل، ادویه جات، سرخ کردنیا و… رو کم کنن و بیشتر از خنکی جات مانند ماست یا ماهی استفاده کنن. این مواد با اینکه خنک و دارای مزاج سرد هستن، ولی در افراد گرم مزاج به دلیل تعدیلی که در طبع شخص ایجاد می کنن، باعث افزایش میل جنسی می شن. باور غلطی که بین بیشتر افراد هست اینه که همیشه واسه افزایش میل جنسی، از گرمی جاتی چون خرما، عسل و مغزها به مقدار زیاد استفاده می کنن، اما نتیجه اون اینه که مشکل فرد بیشتر می شه؛ پس رعایت مزاج بدن و غذا واسه موفقیت آمیز بودن این عمل مهمه و نسخه واحدی واسه تموم افراد وجود نداره؛ مثلاً افراد سردمزاج ً باید مصرف سردی جات رو کم کنن. این افراد بیشتر دچار بی میلی جنسی یا ارضا نشدن هستن که همین امر منتهی به بروز مشکلات مختلفی گشته و حتی در مواردی به طلاق میرسه. این افراد اگه به مصرف سردی جات مانند ماست، دوغ، سالاد، سسای سرد و ماهی ادامه بدن، مشکل شون شدید شدن می شه، پس باید در مرحله اول از این موارد دوری کنن و بعد کمی گرمی جات بخورند.

گیاهی واسه درمان بی میلی جنسی

یکی از داروهای گیاهی کم مثل که در روشای درمانی طب مکمل و سنتی چین و هند واسه درمان و پیشگیری از بی میلی جنسی و سردمزاجی در زوجای میانسال مورد استفاده داره گیاه ویتاگنوس یا همون پنج انگشته که مصرف عصاره و قطره اون اثر زیادی در بهبود بی میلی و سردمزاجی در مردان و زنان داره. این دارو که امروزه به صورت قطره، عصاره و قرص گیاهی جفت و جور می شه علاوه بر درمان سردمزاجی به درمان و رفع مشکلات قاعدگی، مشکلات یائسگی و درمان بعضی از کیستای رحم و تخمدان کمک می کنه.

 

چند پیشنهاد غذایی واسه بهبود کارکرد جنسی

* افراد ضعیف یا دارای مزاج سرد می تونن از معجونای مقوی (اصطلاحاً چهار مغز) بخورن (البته بعد از دوری از مواد مضر). واسه جفت و جور این معجون پودر چند عدد بادام، بادام زمینی، فندق و پسته همراه با ۲ عدد رطب بدون هسته در مقداری شیر مخلوط می شه.

* آب نخود پخته با عسل به درد بخور و مقویه. میشه خود نخود رو هم در داخل غذا و آبگوشت ریخته و خورد.

* با رعایت نوع غذا و فاصله غذا خوردن تا انجام عمل آمیزش، میشه به موفقیت آمیز بودن این عمل کمک کرد.

* کلاً واسه مزاجای خشک، مصرف غذاهای ایجادکننده رطوبت و حجم در بدن، واسه موفقیت آمیز بودن این کار پیشنهاد می شه، مثلاً مصرف مقداری گوشت، نون یا برنج، آشا و یا سوپای مغذی با کمی گوشت مرغ، جو، گندم و یا بلغور خوبه.

* آدمایی که پرخوری کردن و دچار چاقی و امتلاء (پرشدگی) هستن، باید از رژیمایی پیروی کنن که بدن سبک شه تا در عمل آمیزش موفق باشن، پس به بعضی از افراد می گن مقداری غذاشون رو کم کنن و یا روزه داری داشته باشن. یه قانون کلی و مهم اینه که قوه مدیریت داخلی بدن اینطوری عمل می کنه که اول خود شخص و سلامتی ایشون حفظ شه تا زنده و سرحال باشه و بعد با اصلاح قوا و سلولای جنسی، به حفظ نسل خود می پردازه؛ پس از فردی که چاقه و در بدنش مواد زائد هست و هم از افراد ضعیف، نمیشه انتظار موفقیت در این عمل داشت در نتیجه این افراد دچار ناباروری و مشکلاتی مانند اسپرمای ضعیف یا اسپرمای با شکل عجیب، کیستای تخمدان، تنبلی تخمدان، فیبرم، سقط و… می شن که همون گونه که گفته شد ریشه خیلی از این مشکلات در غذا هستش. واقعا، خوردن غذای خوب و خوب غذا خوردن باعث تعادل و سلامت بدن می شه و اینطوری فرد می تونه موندگاری نسل هم داشته باشه.

 

حرف آخر

یادتون باشه که طب سنتی با اینکه راهکارهای به درد بخور بسیاری در مشت خود داره، اما بعضی دستورها و یافته های اونم با باورهایی غلط و نادرست همراه شده؛ پس بهتره همیشه طرف احتیاط رو رعایت کنین و از مشورت با پزشکان آگاه غافل نشید.

منابع:

ماهنامه دنیای تغذیه – دکتر سید مهدی میرغضنفری

مجله ایده آل

 

منبع : tebyan.netCopyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی