سپتامبر 20

ارتباط ماساژ ۶ نقطه پا و سلامتی بدن | بیماری

: مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان

: رابطه ماساژ ۶ نقطه پا و سلامتی بدن

تحریک نقاط حساس کف پا، اثر مثبتی روی گردش خون، فشارخون و … میذاره

 

رابطه ماساژ ۶ نقطه پا و سلامتی بدن
در بدن آدم میلیاردها پایانه عصبی هست که تحریک اونا روی وضعیت جسمی، اثر مثبتی میذاره. این کار رو میشه با ماساژ دادن یا فشار وارد آوردن روی پایانه عصبی، انجام داد.
تحریک نقاط حساس روی کف پا، اثر مثبتی روی گردش خون، فشارخون و اندازه هورمون میذاره که واسه کم شدن اندازه استرس و خلاص شدن از بی خوابی خوبه و در رفع دردهای بدن، دفع سنگ کلیه، درمان دیابت و رفع التهاب استخون و مفصل موثره.

 

اما ۶ نقطه حساس عبارتند از:
– شست پا: دوست دارین لاغر باشین؟ کافیه هر بار که هوس خوردن ماده غذایی چاق کننده می کنین، شست پای خود رو ماساژ بدین.

 

– قسمت وسط کف پا: در این قسمت پایانه عصبی زیادی هست؛ با ماساژ دادن این قسمت میشه استرس رو نابود کرد و به بهتر شدن تنفس کمک کرد. ماساژ دادن این قسمت، اثر مثبتی روی دیافراگم میذاره. دیافراگم یه جور عضله گنبدی شکله که هنگام نفس کشیدن به ریه کمک می کنه تا روند پر و خالی شدن اون بهتر انجام شه.
 
– بندهای انگشت شست پا: با ماساژ دادن انتهایی ترین قسمت شست پا «تقریبا کف پا »میشه فشار و استرس وارد شده به بدن رو کم کرد. این کار هم اینکه باعث سلامت غده تیروئید هم می شه. اگه فرد دائم در برابر استرس قرار گیرد، کارکرد غده تیروئید هم دچار مشکل می شه.

 

با ماساژ قسمت وسط کف پا میشه استرس رو کم کرد

 

 – قسمت مرکزی شست پا: ماساژ دادن این قسمت از پا، اثر مثبتی روی غده هیپوفیز میذاره. این ساختار در مغز، کارکرد غدد دیگه بدن رو کنترل می کنه. راه ساده واسه تنظیم اندازه هورمون در بدن، فشار دادن یا ماساژ دادن قسمت وسط شسته.

 

– لبه داخلی کف پا: همیشه احساس خستگی و بی حالی می کنین؟ شاید لازمه که غدد آدرنال رو تحریک کنین. واسه این که بدن انرژی بگیره، قسمت لبه های داخلی کف پا رو ماساژ بدین چون اعصاب موجود در این قسمت به غدد آدرنال رابطه داره.

 

 – قسمت کنار پاشنه پا: کارشناسان می گن ماساژ دادن این قسمت از پا، در دفع سمومی که در بدن تراکم پیدا کرده، موثره. با ماساژ دادن این قسمت، سیستم دفع بدن فعال تر می شه. این حرکت رو به طور منظم انجام بدین، میوه و سبزی فراوون هم استفاده کنین تا از بدن سم زدایی شه..

منبع :Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی