سپتامبر 20

ارتباط ماه تولد و چاقی! | بیماری

آدمایی یه در فصل بهار متولد شدن، بیشتر از بقیه به بی اشتهایی دچار می شن. تحقیقات انجام شده نشون داده، فصل تولد هر فرد می تونه خیلی احتمال دچار شدن به مشیلات و مریضیای مربوط به غذا خوردن رو مشخص یند.

محققان فکر می کنن، از مهم ترین دلایل این موضوع قرار گرفتن بدن مادر در برابر ویروسا و عفونتا در فصول خاص، اندازه نور خورشید دریافتی و عادات غذایی مادران در دوره بارداریه. مثلا در مریضیایی مانند لاغری عصبی، افراد گرفتار به اندازه ای یم غذا می خورن یه بسیار لاغر می شن و ممینه دچار سوء تغذیه شدید شن.

 ییی از محققان در این باره میگه: «ما فهمیدیم فصل تولد آدما تاثیر بسیار زیادی بر احتمال ابتلای اونا به مریضیای مانند بی اشتهایی، یم خوری عصبی و مانند اون داشته باشه. متولدین بهار بیشتر از بقیه این مشیلات رو تجربه می ینند و احتمال مریض شدن متولدین پاییز از بقیه یمتره. علاوه بر اون، بازم محققان فهمیدن متولدین این فصل بیشتر به مریضیای روانی مانند شیزوفرنی، مریضی دو شخصیتی، افسردگی و مانند اون دچار می شن. محققان فکر می کنن ییی از مهم ترین دلایل این موضوع زمان رشد جنین در رحم مادره و در این مدت عوامل محیطی اثرات زیادی بر بدن مادر و در عین حال جنین در حال رشد در بدن اون دارن.»

مثلا عفونتا در دوره ای از سال بسیار شایع تر هستن یا در بخشی دیگه از سال تابش نور آفتاب شدیدتره. تموم این موارد به ظاهر ساده روی جنین موثر هستن. یارشناسان معقتدند مادرانی یه در انتهای بهار و در اوایل تابستون باردار می شن، سلامت بهتری دارن و جنین در حال رشد در بدن اونا هم به مشیلات سلامت یمتری دچار می شه.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی