سپتامبر 20

ارتباط مزاج افراد با خصوصیات اخلاقی آنها | بیماری

رابطه مزاج افراد با خصوصیات اخلاقی اونا

در طب سنتی ایران مزاج شناسی جایگاه خاص ای داره و توضیحات جالبی در مورد مزاج هست.کلا ۴ نوع مزاج هست مزاج گرم و مرطوب، گرم و خشک و سرد و مرطوب و سرد و خشک.

مزاج شناسی مهمترین بخش در فهم طب سنتی ایران و هم اینکه طب اسلامی است و تا مزاج مریض مشخص نشه، مریضی اون قابل درمان نیس.در حالی که در پزشکی امروز بدیش اینه این اصل به کلی فراموش شده و مثلا واسه درمان دیابت به فردی که مزاج گرم یا سرد داره یه مدل دارو داده می شه. در حالی که در پزشکی سنتی، تشخیص مزاج در اول کار انجام و بعد به بخش درمان پرداخته می شه.

کارشناسان طب سنتی می گن که رژیم غذایی شامل فست فودها و غذای آماده باعث افزایش سودا می شه و شاید یکی از دلایل کم تحملی و خشونت و ناهنجاریای رفتاری به دلیل افزایش سودا ی به وجود اومده به وسیله تغذیه ناسالم امروزی باشه.

چه آدمایی از فصل بهار خوش شون میاد

به گفته ایشون آدمایی که دارای مزاج سرد و خشک هستن در فصل بهار احساس راحتی و آرامش بیشتری دارن چون که طبع فصل بهار گرم و تره و مزاج سودا سرد و خشک این اختلاف به این افراد حال بهتری می بخشه و بهار موافق سوداوی مزاجانه.

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: ولی به دلیل میونه روی مزاج فصل بهار این میونه روی به بدن کمک می کنه که بدن با بیماریا مقابله کنن و بروز بیماریای بلغمی یا صفراوی یا سوداوی هم در بهار بیشتره.

آدمایی که مزاج گرم و تر دارن آدمایی هستن با روابط عمومی بالا طوری که خیلی زود با دور و بریا رابطه برقرار می کنن و در جمع به شوخی و بذله گویی می پردازن

علوی ادامه داد: در فصل تابستون صفرا بیشتره و مانند سردردها, حالت تهوع و گرمازدگی و تابستون مناسب بلغمی هاست یا آدمایی که دارای مزاج سرد و تر هستن.

آدمایی که مزاج گرم وخشک دارن رفتارای تند و تیزی دارن و در تموم کارا و رفتار سرعت عمل بالایی نشون میدن. این افراد زود تصمیم می گیرن و خیلی زود تصمیم خود رو به اجرا در میارن.

ایشون بیان داشت: بیماریای سرد و خشک در پاییز بیشتره. شکلای جور واجور اگزماها و حساسیتای پوستی و دعواهای زن و شوهرها خود نشونه افزایش سودا در خونه.

آدمایی که مزاج سرد و خشک دارن دقیق و حساسند و به جزئیات بسیار توجه می کنن که این موضوع واسه انجام کارایی که نیاز به دقت و توجه زیاد داره، مناسبه. اما اگه غلبه سودا زیاد شه باعث بدبینی و وسواس می شه

این کارشناس طب سنتی اضافه کرد: آدمایی که سودای زیاد دارن و خشکی در بدنشون غلبه داره, حساس, زودرنج و شکاک می شن. جزءنگری خود نشونه افزایش سودا در خونه.

آدمایی که مزاج سرد و تر دارن بسیار آروم، صبور و حرکاتشان کنده. این افراد معمولا بسیار دیر واسه انجام کارا تصمیم می گیرن طوری که حوصله دور و بریا رو سر میارن.

راه حل آرامش افراد عصبی

علوی اضافه کرد: وقتی افراد عصبانی هستن و صفرا در بدن فوران می کنه, این افراد باید جای خود رو تغییر بدن مثلاً از حیاط برن داخل خونه یا اینکه اگه وایس تاده ان باید بشینن و کاری کنن که صفرا فرونشیند که خود موجب آرامش می شه.

ایشون گفت: زنان واسه مردان عصبانی خود یه نوشیدنی خنک مانند سکنجبین آماده کنن و در اول ورود اونا به خونه به همسرشون بدن, خود موجب کاهش شدت عصبانیت اونا می شه.


رابطه مزاج افراد با خصوصیات اخلاقی اونا

۵/۵

۸

منبع : افکارنیوز , آفتاب آی آر -/ ن.م

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه


Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی