سپتامبر 20

ارتباط مستقیم استرس با درمان سرطان | بیماری

: کاهش استرس و درمان اون واسه هر فردی که دچار سرطانه و مراحل درمان رو میگذرونه، لازمه.

: رابطه مستقیم استرس با درمان سرطان

کارشناسان دانشگاه برایتون با تکیه بر نتیجه تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدن، درمان استرس واسه درمان سرطان خیلی با اهمیته، چون هورمون استرس اثر داروهایی که واسه مقابله با تومورهای سرطانی تجویز می شن رو خیلی کم می کنه.

 

یافته های یه تحقیق نشون داد، کاهش استرس و درمان اون واسه هر فردی که دچار سرطانه و مراحل درمان رو میگذرونه، لازمه.

یافته های محققان انگلیسی هم اینکه نشون داد، کاهش سطح استرس حتی می تونه از تولید و افزایش سلولای سرطانی جلوگیری کنه.

کارشناسان میگن: «کاهش استرس در درمان آدمایی که گرفتار به سرطان هستن، واسه کمک به گسترش موفقیت داروها و روشای درمانی مریضی سرطان لازمه».

محققان این مطالعه با ذکر این موضوع که درمان استرس به اندازه ای واسه درمان مریضی سرطان مهمه، میگن: «استرس یکی از عوامل بسیار مهمیه که موجب می شه اثر داروهای تجویزشده واسه فرد گرفتار به مریضی سرطان خنثی شه.»

تحقیقات محققان به شکل بالقوه ای نشون داده، استرس اثر شیمی درمانی رو کم می کنه و می تونه بقیه درمانای سرطان رو دچار مشکل کنه؛ ضمن اینکه کاهش استرس باعث بهتر شدن شرایط روحی و روانی بیماران می شه.

محققان این مطالعه تأکید کردن، واسه رسیدن به یافته های بهتر در آدمایی که دچار سرطان هستن، باید آموزشای کاهش استرس داده شه تا بشه به بهتر شدن مریضی اونا کمک کرد.

سرپرست ارشد این تیم تحقیقاتی در آخر گفت: امروزه در جهان با رشد عجیبی از شکلای جور واجور سرطان مواجه هستیم که تنها دوری از استرس، رژیم غذایی سالم و ورزش می تونه سرعت این مریضی رو کم کنه.

 فارس

کلمات کلیدی: رابطه مستقیم،استرس،درمان سرطان

.

منبع : migna.irCopyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی