سپتامبر 20

ارتباط مستقیم خواب و لاغر شدن شما | چاقی

سلامت – پزشکی – رابطه مستقیم خواب و لاغر شدن شما
 
لاغر موندن شما ممکنه تا حدی به استراحت شبونه شما بستگی داشته باشه. یافته های تحقیقی منتشر شده که نشون میده…

لاغر موندن شما ممکنه تا حدی به استراحت شبونه خوب شما بستگی داشته باشه.
به گزارش خبرگزاری فرانسه پنجشنبه ۸ مه (۱۸ اردیبهشت) در کنفرانسی بین المللی در آمستردام پایتخت هلند یافته های تحقیقی منتشر شد که نشون میده آدمایی که شبا بد می خوابن، غذای بیشتری می خورن.

براساس این تحقیق که در مرکز اروپایی علوم تغذیه ای در دیژون در مرکز فرانسه انجام شده: "پس از یه خواب بد شبونه، آدمایی ۵۵۰ کالری (۲۲ درصد) زیادتر از اندازه طبیعی می خورن." این مقدار کالری در حدود یه هامبرگر بزرگه.

محققان نشون دادن که احساس گرسنگی در میان گروهی که واسه ۴ ساعت در شب قبل خوابیده بودن، نسبت به گروهی که ۸ ساعت خوابیده بودن، بالاتره.

این محققان گفتن: "این یافته های نشون دهنده اون هستش که محرومیت خواب اندازه مصرف غذا رو بالا می برد… و می تونه دلیلی واسه تحریک چاقی باشه."

یه بررسی جداگونه که بوسیله محققان در دانشگاه ماستریخت انجام شد و در این کنفرانس یافته های اون اعلام شد، هم نشون داد که کودکانی که در بین سالای بلوغ کمتر می خوابن، در مقایسه با کودکانی که الگوهای خواب شون تغییر نکرده، بیشتر وزن اضافه می کنن.

سازمان جهانی بهداشت تخمین می زنه که در سال ۲۰۰۵ حدود ۱.۶ میلیارد نفر در جهان اضافه وزن دارن و دست کم ۴۰۰ میلیون نفر اونا چاق حساب می شن.

این کنفرانس رو انجمن اروپایی بررسی چاقی ترتیب داده بود.
منبع: hamshahrionline.ir 
ویرایش و خلاصه کردن:Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی