سپتامبر 20

ارتباط مشکلات ناخن با بیماری های ریوی | بیماری

: رابطه مشکلات ناخن با بیماریای ریوی

: مراقب تغییر شکل و حالت ناخن هاتون باشین اگه ناخن هاتون حالتی برآمده پیدا کرد باید خیلی سریع به دکتر مراجعه کنین چون این حالت نشونه خوبی نیس و خبر از مشکلات مهم تنفسی براتون میده کسائی که در برابر مشکلات ریوی قرار میگرند ناخن چماقی شکل دارن!

 شکل ناخناتون می تونه بیان کننده وضعیت سلامت شما باشه. اگه دیدید که ناخن هاتون در حال «چماقی شدن» است، به دکتر مراجعه کنین.

چماقی شدن ناخن حالتیه که ناخنای دست و پا برآمده و خم می شن. به گزارش مداسپیس، چماقی شدن ناخن می تونه نشونه بیماریایی مانند انسداد ریوی طولانی, برونشیت, تنگی نفس , آسم و حتی سرطان ریه باشه. این تغییر شکل ناخن اول با نرم شدن اون شروع می شه و بعد ناخن خم می شه.باورعمومی پزشکی بر اینه که دلیل این جمع شدن مایعی در بافت نرم ناخنه که باعث افزایش جریان خون به اون می شه. در نتیجه ناخنا از چیزی که کهدر حال عادی هستن، نرم تر می شن و پف می کنن.با اینکه این حالت معمولا باعث مشکل در فعالیتای روزانه نمی شه، از اونجا که ممکنه نشونه بیماریای جدی تری باشه، در صورت بروز، مراجعه به دکتر لازمه.  به گزارش اکسپرس، جامعه تحقیقاتی سرطان در بریتانیا اعلام کرده که از هر ده مریض گرفتار به سرطان ریه، سه نفر اونا مشکل چماقی شدن ناخن رو داشتن. تغییر فرم ناخنا حتی می تونه علامت بیماریای قلب و معده هم باشه.Reuters

منبع :Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی