سپتامبر 20

ارتباط مشکلات گوارشی با سردردهای مکرر | بیماری

: این روزا نگرانیای مردم باعث شده تا اونا بدون اینکه ترسی از بروز مشکلات گوارشی داشته باشن؛ زیاد به رژیم غذایی خود توجه نکنن. اما افسوس از اینکه مشکلاتی مانند یبوست باعث بروز مشکلات بسیار زیاد ای مانند سردردهای تکراری میشه. به گفته یه دکتر و متخصص طب سنتی، اگه مواد زائد باقی مونده در روده ها بموقع و بدرستی دفع نشه، سموم به وجود اومده به وسیله اون، از راه روده ها به سمت مغز راهی شده و دلیل وخامت حال یا بروز سردردهای تکراری می شه.

دکتر محمد علی زارعیان، در گفت وگو با سلامت آنلاین گفت: کسائی که یبوست دارن و تکراری دچار سردرد می شن باید تلاش کنن با مصرف ملینای مناسب مثل خیسانده انجیر و خاکشیر در سردمزاجان و خیسانده آلو و میوه های آبکی در گرم مزاجان، به طور روزانه اجابت مزاج داشته باشن و در زمان بروز سردرد از خوردن غذاهای نفاخ، دیرهضم و بخاردار مثل پیاز، سیر و تره که بوی به وجود اومده به وسیله اون تا مدت زیادی در دهن می مونه و هم اینکه مصرف غذاهای ترش، شیر و دوغ دوری کنن؛ ضمن اینکه در زمان سردرد، باید از انجام حرکات سنگین، مقاربت با همسر، مشغولیت فکری و خشم هم دوری داشته باشن.

به پیشنهاد این متخصص، واسه اینکه به خاطر کاهش شدت سردرد مجبور به مصرف اندازه خیلی از داروهای مسکن نشید، یکی از اقدامات بسیار موثر، ماساژ دادن دستا، پاها، عضلات گردن و پاشویه با آب تقریبا داغه.

دکتر زارعیان با اشاره به اینکه ماساژ باید طوری باشه که مریض احساس باحالی داشته و به خواب رود اضافه کرد: واسه اینکه تاثیر پاشویه بیشتر شه به آب، نمک، فلفل یا خردل اضافه کنین.

ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفتن: بهترین حالت پاشویه اینه که پاها رو در تشتی بذارین و آب تقریبا داغ رو روی زانوها بریزین و در بین ریختن آب، پاها رو از بالا به پایین ماساژ بدین و با کیسه ای پاها رو بمالید، طوری که پوست پا به مقدار کمی سرخ شه. در این زمان باید دقت کرد که آسیبی به پوست وارد نیاد و پوسته پوسته نشه. ماساژ و پاشویه رو تا بهبود سردرد یا بروز خواب ادامه بدین.

این دکتر اعلام کرد: استفراغ کردن و تحریک به استفراغ در زمان سردرد واسه شخص گرفتار به سردرد ضرر داره مگه اینکه پر بودن معده، عامل اصلی بروز سردرد باشه.

منبع :Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی