سپتامبر 20

ارتباط مصرف زیاد نان سفید و ماکارونی با بیماری قلبی | تغذیه سالم

 

رژیم غذایی پر از نون سفید و ماکارونی می تونه احتمال مریضی قلبی دو برابرکند

مطالعه جدید نشون میده کسائی که رژیم غذایی پر از نون سفید و پاستا دارن شانس دچار شدن به بیماریای قلبیشان نسبت به بقیه بیشتر از دو برابره .

 غذاهایی که در بالا بردن سطح قند خون نقش زیادی دارن خطر بالقوه ای واسه بعضی بیماریای کشنده هستن این وسط سهم زنان از مردان بیشتر به نظر میرسه  و زنان  در این جور رژیمها متاثرتر از مردان هستن. طی تحقیقات محققان به این نتیجه رسیدن که این رژیما واسه مردان خیلی موثر نیس به چه دلیل در مردان پیشرفت بیماریای قلبی روشای متفاوتی از زنان داره.

آدمایی که غذاهای که دستگاه گوارش قند خون کمتری رو براشون انتشار می ده رو می خورن بیشتر از افراد دیگه از سلامتی بهره مند هستن .

بیشتر میوه ها و سبزیجات مثل هندوانه و کدو تنبل دارای انتشار دوز کمتری قند خون هستندوغذاهای مثل نون سفید ، برنج و پاستا و غلات تصفیه شده برشتوک صبحونه دوز بالایی از قند رو در خون افراد منتشر میکنن .

محققان فهمیدن که زنائی که در  رژیم غذایی خود نمره بالایی واسه نون سفید و پاستا دارن بیشتر احتمال دچار شدن به بیماریای قلبی نسبت به افراد دیگه رو دارن . تیم پژوهشی در موسسه ملی سرطان در میلان اقرار دارن که نمی دونن به چه دلیل همین رژیم در مردان خطری نمی سازه .

با این حال ، اونا میگن که عوامل دیگری می تونه در مردان پیشرفت بیماریای قلبی بسازه . 

 یکی دیگه از تحقیقات تازه دلایل بیشتری واسه پیوستن به سبک رژیم غذایی مدیترانه ای ، پر از ماهی ، میوه و سبزیجات و پایین در گوشت قرمز و چربی ارائه می ده و این رژیم حتی میتونه کمک به جلوگیری از آلزایمرهم کنه.

سلامت نیوزCopyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی