سپتامبر 20

ارتباط مصرف زیاد گوشت با قاعدگی زود‌هنگام ! | بیماری

 

 

تو یه گزارش تحقیقاتی که به وسیله محققان بریتانیایی جفت و جور شده، اینجور نتیجه گیری شده که دخترائی که در دوران کودکی زیاد گوشت می خورن، احتمال داره در مقایسه با بقیه دختران، زودتر از موقع قانون شن.

در این تحقیق رژیم غذایی بیشتر از سه هزار دختر دوازده ساله مورد مقایسه قرار گرفت.

نتیجه گیری این بود که مصرف بیشتر از هشت نوبت در هفته، در سه سالگی و دوازده نوبت در هفته در هفت سالگی، موجب قاعدگی زودتر از موعد در دختران می شه.

در گزارش مورد بحث که در نشریه Public Health Nutrition انتشار یافته، گفته شده که مصرف زیاد گوشت در خردسالی ممکنه بدن رو واسه بارداری آماده کرده و موجب بلوغ خیلی زود شه.

در طول قرن بیستم سن قاعدگی در دختران به راه محسوسی کم شد.

دلیل این موضوع تغذیه بهتر و افزایش چاقی دختران بود که در وضعیت هورمونا تاثیر میذاره.

در پژوهشی که در این باره انجام شد، متخصصین گروهی از کودکان رو از اول تولد تحت نظر قرار دادن.

وقتی که این گروه به سن دوازده سال و هشت ماه رسیدن، به دو گروه تقسیم شدن؛ گروهی که الان قانون شده بودن و گروهی که عادت ماهانه شون هنوز شروع نشده بود.

از مقایسه وضعیت تغذیه این دو گروه اینجور نتیجه گیری شد که احتمال قانون شدن در دوازده سالگی، در گروهی از دخترائی که گوشت زیاد مصرف می کردن، ۷۵ درصد بیشتر از گروهی بود که کمتر گوشت می خوردند.

هر چند در این بررسی وزن دختران منظور نشده بود ولی نتیجه بررسی، تایید کننده بررسیای قبلی بود که نشون می داد دخترائی که اندام بزرگ تری دارن، زودتر از موعد قانون می شن.
خطر سرطان پستون

رابطه قاعدگی خیلی زود با خطر دچار شدن به سرطان پستون شاید می تونه به خاطر این باشه که در نتیجه قاعدگی زودتر از موعد، سطح استروژنی که بدن یه زن در طول عمر تولید می کنه، زیاد می شه.

ولی محققان بر این نکته تاکید می کنن که لزومی نداره دختران مصرف گوشت رو به کلی قطع کنن چون تنها مصرف بالای اون هستش که به قاعدگی خیلی زود کمک می کنه.

دکتر ایموژن راجرز، متخصص تغذیه در دانشگاه برایتون در بریتانیا میگه زنان در دوران بارداری احتیاج زیادی به آهن و روی (zing) دارن و گوشت منبع مهمی واسه رسوندن این مواد به بدنه.

با جلوگیری از افزایش میکروبی و هم اینکه با افزایش جریان بزاق باعث کاهش پوسیدگی دندانی می شو به کار گیری آدامسهای بدون قند در مادران در اول سنین نوزادی کودک طبق تحقیقات معتبر علمی باعث کاهش می زان پوسیدگی در کودکان خردسال میشه.

با جلوگیری از افزایش میکروبی و هم اینکه با افزایش جریان بزاق باعث کاهش پوسیدگی دندانی می شو به کار گیری آدامسهای بدون قند در مادران در اول سنین نوزادی کودک طبق تحقیقات معتبر علمی باعث کاهش می زان پوسیدگی در کودکان خردسال میشه.

جفت و جور و تدوین : گروه سلامت سیمرغ -دکتر مصطفی محاوری

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه


Copyright 2019. All rights reserved.

Posted سپتامبر 20, 2019 by ماه نشان in category "سلامتی